Každý rok se koná kolem 25 soutěžních turnajů garantovaných Českou asociací ultimate, jejichž organizaci si rozdělují oddíly registrované v ČAUF.
VR vyhlašuje dvakrát ročně termíny turnajů a hledá jejich organizátory. Zajišťuje přihlašování týmů na turnaje a u některých turnajů i výběr záloh od týmů. Přihlašování je spuštěno pět týdnů před turnajem. Uzávěrka je tři týdny před turnajem (přesné termíny pro konkrétní turnaje jsou uvedeny v termínovce ČAUF).
VR a organizátor podepisují smlouvu o spolupráci. Organizátor vybírá od týmů předem na účet zálohy ve výši 1500-2000 Kč (týká se venkovních turnajů a halových kvalifikací; na halová mistrovství vybírá zálohy na celou sezónu ČAUF). Na turnaji organizátor vybírá zbytek startovného včetně turnajového poplatku 30 Kč za každého hráče. ČAUF následně vystavuje organizátorovi fakturu na turnajové poplatky dle počtu hráčů na potvrzených soupiskách (viz smlouva). Organizátor by měl být schopen na vyžádání vystavovat zúčastněným týmům doklad o zaplacení.
Herní systém a rozpis zajišťuje v souladu s platným soutěžním řádem ultimate Sportovně-technická komise (STK) výkonné rady, organizátorovi oboje zasílá nejpozději sedm dní před turnajem. V případě regionálních kvalifikací může sám organizátor vytvořit po domluvě s STK rozpis pro daný region, jeho finální verzi musí schválit STK VR. Organizátor a STK spolu komunikují ohledně možností hřišť a aktuální situace (např. pokud se musí měnit rozpis kvůli počasí, odhlášenému týmu a podobně). STK nyní tvoří Václav Pachta, Malvína Voclová a Jan Novák. Spirity a výsledky zápasů se zadávají do aplikace Catcher, od výkonné rady dostane organizátor přístup pro zadávání výsledků a přístupy pro každý tým.
Každý oddíl musí mít do 18:00 den před turnajem vyplněnou soupisku na evidence.czechultimate.cz všech týmů, které na turnaj vysílá. Organizátor má k soupiskám přístup skrze mobilní aplikaci, každý tým je musí zkontrolovat a potvrdit. Více viz https://www.czechultimate.cz/evidence.
Medaile pro první tři místa zajišťuje výkonná rada. Poháry pro turnaje pět na pět zajišťuje pořadatel, ČAUF proplácí (tj. do haly, na venkovní juniory a beach). Vítěz venkovního mistrovství získává malou trofej a je mu propůjčen velký putovní pohár, který se v průběhu roku vrací ČAUF pro dalšího vítěze.
Turnajová komise se skládá ze dvou zástupců pořadatele a jednoho zástupce jmenovaného výkonnou radou. Turnajová komise má pravomoc kontrolovat požití alkoholu nezletilými a ve spolupráci s STK řeší na místě případné problémy (STK nemusí být vždy přítomná, turnajová komise by měla být vždy) ohledně soupisek, zápasů, způsobilosti hráčů.
Média má ve výkonné radě na starosti Tadeáš Grym. Je vhodné každý turnaj využít alespoň k lokální propagaci; spojte se s ní a domluvte se, jaké jsou možnosti a kdo koho a jak osloví. Pomoci by vám také mohla minimetodika Jak na média a propagaci.
Organizátor by měl na turnaji zajistit snídaně na všechny hrací dny výživově vhodné pro sportovní výkon. Zvykem je nabídnout hráčům i objednání večeří - žádoucí je to hlavně v menších sídlech, kde jsou možnosti stravování omezené. Hráči by měli mít možnost si snídani či večeři neobjednat. Organizátor zajišťuje alespoň základní nocleh pro hráče v blízkosti hřišť (stan/tělocvična).
Povinností organizátora je mít na všech místech, kde turnaj probíhá, lékárničku se základním zdravotnickým materiálem. Na venkovní mistrovství výkonná rada spolu s pořadatelem domlouvá fyzioterapeuty k dispozici pro hráče.
Organizátor zajistí přípravu hřišť a jejich označení v souladu s pravidly. Hřiště musí být pro hráče zcela bezpečné - žádné díry, nebezpečný povrch nebo předměty ohrožující bezpečnost.
VR si vyhrazuje právo na předložení dokladů, které umožní kontrolovat cenu turnaje. Cena turnaje by se měla pohybovat na dostupných částkách pro studenty.
Emaily na zmiňované členy výkonné rady jsou vždy ve formátu jmeno.prijmeni@frisbee.cz.